Malediven Meemu Atol
Munteenheid
Munteenheid: Rufiyaa is de officiële valuta. Op toeristeneilanden wordt echter hoofdzakelijk met Amerikaanse dollars betaald (USD).
Valuta code: MVR
Wisselkoers: bekijk de actuele wisselkoers op de wisselkoersen pagina
Geldautomaten: aanwezig in grote steden zoals Malé
Creditcards: de grote creditcards worden op veel plekken geaccepteerd. Meer informatie over betalen met creditcards op de creditcard pagina
Fooien in restaurants: hoewel de fooien in de vorm van service charge al aan de rekening toegevoegd worden, is er niets mis mee om een extra fooi te geven als u vindt dat de service erg goed was.
bezienswaardigheden
Nationaal Museum Malé: gevestigd in een oud paleis van de sultan, hier worden persoonlijke bezittingen en spullen uit de tijd van de sultan tentoongesteld.
De vismarkt: deze vismarkt vindt plaats in Malé, hier worden verse vissen aangeboden en ter plekke schoongemaakt.
De Grote Vrijdagsmoskee: de belangrijkste moskee van het land.
Thulhaadhoo: centrum van kunstnijverheid.
Banana Reef: meest bekende duikplek van de Malediven
Onderwater postkantoor gelegen op Hideway/Mele eiland, enige onderwater postkantoor ter wereld.
Klimaat
In de Malediven is het warm, tropisch en vochtig. De gemiddelde temperatuur ligt hier rond de 30 graden, met altijd een verkoelende bries. De zon schijnt gemiddeld 8 uur per dag. Het zeewater ligt meestal rondom de 28 graden. De Passaatwind bepaald de twee hoofdseizoenen van het land. Van januari tot en met april loopt de droge periode. Van mei tot oktober is er kans op regen, waar de zuidwest-moesson voor zorgt. De beste periode om de Malediven te bezoeken is van december tot en met april, dan valt er de minste regen en is de lucht helder.
Bevolking en cultuur
Er wonen ongeveer 396.000 mensen in de Malediven, waarvan zo'n 104.000 in de hoofdstad Malé. Het land is één van de dichtstbevolkte landen op de wereld, aangezien het landoppervlak zo klein is. De bewoners zijn vaak ingetogen en vriendelijk, net zoals andere Aziaten zullen zij niet snel ontevredenheid uiten. Niet zomaar alle lokale eilanden zijn te bezoeken, aangezien de inwoners vaak gescheiden worden van de toeristen. Om hier toch te komen, kun je met excursies mee gaan.
De gehele bevolking is bekeerd tot de Islam, aangezien er geen godsdienstvrijheid is. Desondanks is de godsdienst hier minder streng dan in andere Islamitische landen. Wel is het verboden alcohol te drinken. Op het land is dit dan ook, afgezien van toeristenresorts, niet te krijgen.
Belangrijke elementen in het leven van de inwoners zijn muziek en dans.
Geschiedenis
De geschiedenis van de Malediven gaat niet erg ver terug. Dit komt, omdat er pas sinds 5000 jaar mensen wonen. De eerste inwoners zijn uit India en Sri Lanka gekomen, wat de nabijgelegen buurlanden van de eilandengroep zijn. Sinds 5000 jaar is er echter een hoop veranderd. In 1887 kwamen de Malediven onder Brits protectoraat. Voor deze tijd was het land het grootste gedeelte van zijn geschiedenis onafhankelijk, uitgezonderd van enkele korte perioden waaronder een Portugese overheersing in de 16e eeuw. Deze duurde 17 jaar en was daarmee de langste periode van afhankelijkheid. In totaal regeerde er 84 sultans.